Pochodząca z Korei Południowej dr. Hyun-Kyung Lee uczyła się gry na fortepianie od czwartego roku życia. Występowała w Stanach Zjednoczonych, Korei Południowej, Włoszech i Azji Południowo-Wschodniej. Zagrala koncerty w najważniejszych salach koncertowych na świecie; w tym Carnegie Hall, Steinway Hall i Seoul Art Center.

Jej bliskie relacje muzyczne z kompozytorem OckMi Hanem zaowocowaly kilkoma światowymi koncertami i recitalami. Jest laureatką nagrody w Międzynarodowym Konkursie Artystów Pianistycznych oraz w Narodowym Konkursie Koreańskiego Młodego Pokolenia. Dr Lee występuje zarówno jako solistka jak i kameralistka. Jest aktywną członkinią Koreańskiego Towarzystwa Fortepianowego i kwartetu fortepianowego SungSim. Współpracuje z wieloma artystami, a takze z tancerzami wspolczesnymi oraz specjalizujacych sie w tradycyjnych przedstawieniach kultury koreanskiej. Współpracowała z zespołem Modern Music and Dance Ensemble we Włoszech oraz wykonała i stworzyła innowacyjne elektroniczne kompozycje z udziałem tancerzy, muzyków i kompozytorów. Występuje również regularnie z serią koncertów Grand Piano Concert w Korei.

Dr Lee występowała w klasach mistrzowskich Martina Canina, Paula Posnaka i Williama Doppmanna. Otrzymała tytuł magistra na Uniwersytecie Nowojorskim i stopień doktora na Katolickim Uniwersytecie Amerykańskim w Waszyngtonie. Studiowała u Young Sook Kim, Sary Davis Buechner, Marilyn Neeley i Jose Ramos Santana.

Dr Lee, jest profesorem muzyki na Narodowym Uniwersytecie Kangwon w Korei. Pracowała w przeszłości jako wykładowca na Katolickim Uniwersytecie Ameryki oraz jako profesor na Uniwersytecie Katolickim w Korei. Ponadto Dr Lee uczyła gry na fortepianie w różnych szkołach artystycznych w Korei.

http://leehyunkyung.com/